-
Сповіщення: Увесь № 72 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
-
Сповіщення: № 72 за 19.08.2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Несплата чергового ліцензійного платежу у воєнний час: нові реалії
Розглянемо ситуацію. Фермерське господарство ще до війни отримало ліцензію на зберігання пального. Причім за воєнними правилами підприємство і до сьогодні ще не сплатило річних платежів за таку ліцензію за останні 2 роки. Що наразі потрібно зробити підприємству, щоб через нещодавні нововведення не втратити ліцензію на зберігання пального? Про це дізнаємося разом.
Що було до 27.07.2024 р.
Тількино було запроваджено воєнний стан, законодавці зрозуміли, що не всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензії на виробництво, обіг та зберігання пального, можуть своєчасно виконувати взяті на себе зобов’язання щодо сплати ліцензійних платежів і підтвердження такої сплати. Тому щоб у власників таких ліцензій був шанс працювати і у воєнний час і тим самим підтримувати економіку країни, внесли відповідні зміни до Закону № 481*. Зокрема, у ст. 18 Закону № 481 з’явилася норма, за якою:
1) до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України або за наявності обставин непереборної сили (форсмажорних обставин) вважаються чинними ліцензії, за якими не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним;
2) обов’язки щодо сплати чергових платежів/дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні.
Таким чином, ігнорувати вищеописані вимоги навіть тим, хто під час воєнного стану не зберігав пального, але мав ліцензію на зберігання, не радимо, адже поплатитися через бездіяльність можна доволі суттєво.
Микола ПРОЦЕНКО,
експерт із бухобліку та оподаткування, м. Львів