-
Сповіщення: Увесь № 73 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Імпорт товару: що обрати — договір комісії чи договір доручення
Компанія А (фізособа) хоче доручити Компанії Б (юрособа — платник ПДВ та податку на прибуток) за кошти компанії А придбати за кордоном пільговий товар (без ПДВ та ввізного мита).
Як оформити таку операцію: за договором комісії чи договором доручення? Які відмінності в оподаткуванні у Компанії Б (ПДВ та податок на прибуток)?
Запитання з редакційної пошти
Щодо податку на прибуток ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату у комісіонера під час здійснення таких операцій. Тому такі операції відображають згідно з правилами бухобліку відповідно до НП(С)БО під час визначення фінрезультату до оподаткування.
ПДВ. Договір комісії — передача від комісіонера до комітента результатів послуг, придбаних цим комісіонером за дорученням комітента, незалежно від того, з ПДВ чи без були придбані такі послуги, є об’єктом обкладення ПДВ, якщо їх місце постачання розташоване на митній території України. Договір доручення — краще здійснювати розрахунки довірителя з постачальником “напрямки”, тобто оминати посередника. Заразом у посередницькому договорі ліпше відобразити, що посередник лише укладає “від імені і за дорученням” відповідний договір (здійснює подібні “непостачальні” дії), але “через себе” товарів/послуг і грошей(!) не пропускає, за винятком розрахунку за його посередницькі послуги.
Світлана ЛІХОНІНА,
головний бухгалтер, м. Київ