-
Сповіщення: Увесь № 83 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Допомога ЗСУ у вигляді грошових переказів та передачі ТМЦ
Війна, яка торкнулася кожного, змусила бізнес адаптуватися та допомагати армії, щоб наблизити перемогу. Підприємства із самого початку активно підтримують Збройні Сили України — перераховують грошові кошти до благодійних фондів і передають товарноматеріальні цінності (далі — ТМЦ) на фронт. Але допомога армії — це не тільки питання совісті, однак і коректної документальної бази. Наша мета — упевнитися, що надані кошти йдуть на підтримку армії й водночас мати змогу законно зменшити оподатковуваний прибуток, а також уникнути нарахування ПДВ під час передачі ТМЦ. Оскільки фонди є посередниками в цій допомозі, то виникають запитання про правильність оформлення документів та дотримання законодавчих норм.
Документи для підтвердження благодійної допомоги ЗСУ
Коли підприємство перераховує грошові кошти чи передає ТМЦ через благодійні фонди, важливо мати правильні документи, щоб із упевненістю зменшити оподатковуваний прибуток на ці суми. Відповідно до Податкового кодексу України (далі — ПКУ) благодійна допомога на користь ЗСУ підпадає під звільнення від оподаткування, якщо виконано певні вимоги.
Також бажано співпрацювати з фондами, які мають публічні звіти про свою діяльність або офіційно визнані державою як ті, що підтримують Збройні Сили України (just-dnipro.gov.ua/?view=viewnews&page_id=2905).
Війна об’єднала бізнес і суспільство у боротьбі за перемогу. Але заразом підприємства повинні дотримуватися всіх вимог законодавства, щоб уникнути податкових ризиків. Правильне оформлення документів для грошових переказів і передачі ТМЦ є ключовим моментом. Переконайтеся, що фонди, з якими ви співпрацюєте, надають необхідні документи і що ваша допомога скерована на підтримку ЗСУ, щоб мати можливість зменшувати оподатковуваний прибуток та уникати зайвих нарахувань ПДВ.
Людмила ГРИГОРЧАК,
“Бухгалтерський сервіс-онлайн”, м. Ірпінь