ТАРА ЗПІД ЗЗР: ЯК ЗБЕРІГАТИ, СПИСУВАТИ ТА ВІДОБРАЖАТИ В БУХОБЛІКУ
Використання засобів захисту рослин (далі — ЗЗР) є невід’ємною частиною технологічного процесу вирощування сільськогосподарських культур. Для аграрія “болючою” залишається тема зберігання та утилізації тари зпід агрохімікатів, адже за цими процесами пильно слідкує не тільки податкова в частині сплати екологічного податку, а й екологічна інспекція, яка “любить” без попередження перевіряти місця зберігання небезпечних відходів. Тож розглянемо, як підприємству організувати фактичний, бухгалтерський та податковий облік зберігання та утилізації тари зпід ЗЗР.
Тара з-під пестицидів та агрохімікатів належить до небезпечних відходів. Під час використання ЗЗР у своїй діяльності аграрій має керуватися Законами № 861 та № 23202.
Організація зберігання та утилізації небезпечних відходів
Порожня тара зпід ЗЗР підлягає передачі на утилізацію. Для накопичення такої тари на підприємстві слід організувати спеціальний майданчик із написом “Складування порожньої тари“. Чинне законодавство зобов’язує суб’єктів господарювання вести фактичний облік відходів, тому слід закріпити наказом керівника відповідального за облік відходів по підприємству. Для ведення обліку слід використовувати Типову форму обліку відходів, яку можна знайти на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів (далі — Міндовкілля). Також у наказі слід зазначити періодичність складання звітів за залишками відходів. Оптимальний термін — квартал, оскільки декларуються зобов’язання з екологічного податку поквартально.
Анастасія ЧОБОТАР-ЄВТЄЄВА,
бухгалтер ТОВ “НІК”, Одеська область