Заготівельники деревини отримали форму звіту про платежі на користь держави
Зовсім нещодавно (див. газету “Все про бухгалтерський облік” № 92 за 2020 р. на стор. 16) ми розповіли вам про появу Звіту про платежі на користь держави для видобувачів корисних копалин. Тепер можуть порадіти й ті, хто здійснює заготівлю деревини.
Хто подає звіт. Неймовірну насолоду заповнювати новісіньку ф. № 1ЗПКД отримають не всі, хто має справу з лісом. Аби мати справу із цим Звітом, підприємство повинно:
- поперше, здійснювати заготівлю деревини — що підпадає під це поняття, детально розшифровано в п. 3 коментованого Порядку;
- подруге, становити суспільний інтерес.
Нагадаємо: на думку законотворців, суспільству цікаві, зосібна (ст. 1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996XIV, далі — Закон про бухоблік):
1) підприємства — емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до торгів на фондових біржах або щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію;
2) підприємства, які належать до великих. Себто це фірми, показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв (ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік):
- балансова вартість активів — понад 20 млн євро;
- чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — понад 40 млн євро;
- середня кількість працівників — понад 250 осіб.
Розлогіше про правила визначення категорії підприємства читайте в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 11 за 2019 р. на стор. 9.
Особливості подання. Передусім подавати Звіт за ф. № 1ЗПКД слід разом із річною фінзвітністю (п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, далі — Порядок № 419). Тобто надавати його потрібно не пізніше 28 лютого (п. 5 Порядку № 419). Це означає, що складати Звіт за ф. № 1ЗПКД за 2019 р. уже запізно, тож вперше його подаватимемо за 2020 р.
Подавати Звіт треба не на папері, а в електронній формі у форматі XML (п. 6 р. II коментованого Порядку). Тому ми наводимо форму Звіту лише в додатку до цього номера на сайті dodatok.vobu.ua, аби ви могли з ним ознайомитися. Тож чекайте, доки розробники програмного забезпечення закодують форму у своєму софті.
Складений Звіт за ф. № 1ЗПКД треба не тільки подати всім тим, кому ви надсилаєте фінзвітність1, але й оприлюднити на вебсторінці або вебсайті підприємства (п. 2 Порядку № 419). Причому викладати Звіт на сайт потрібно:
1) у форматі, який виключає можливість внесення змін до фінансової звітності іншими користувачами — це може бути, наприклад, PDFформат;
2) у єдиному електронному форматі, визначеному Мінфіном, на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності — стежте за оновленнями на порталі “Система фінансової звітності” (https://frs.gov.ua).
Олександр БАШИНСЬКИЙ, консультант газети
1 Кому її подають, читайте в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 6 за 2020 р. на стор. 9.
Подякували, що і про нас не забуваєте. Дуже приємно!
Дякую! Прям те, що нам треба!