Акт введення в експлуатацію благодійних ОЗ: чи обов’язково його складати?

Ми часто стикаємося із ситуацією, коли підприємство отримує основні засоби (далі — ОЗ) безоплатно — як благодійну чи гуманітарну допомогу. На руках уже є акт приймання-передачі від донора. Одразу виникає логічне запитання: навіщо плодити папери й складати ще один, внутрішній акт введення в експлуатацію? Відповімо одразу: так, цей документ складати обов’язково. Зясуємо, чому саме.
Андрій ХОМЕНКО,
податковий консультант