Продаж МНМА та МШП нижче за купівельну ціну: як визначити базу для ПДВ
Наше підприємство зупинило діяльність. Через це приміщення передали в суборенду, а обладнання (основні засобі, далі — ОЗ), МНМА та МШП, котрі там знаходилися, продали суборендарю. ОЗ реалізовано за ціною, не нижчою за залишкову. А от МНМА і МШП — за ціною 50% від купівельної. Все це вже було в експлуатації. МНМА вже замортизовані в нуль, позаяк ми нараховуємо 100% під час передання в експлуатацію.
Чи можуть під час перевірки встановити заниження бази оподаткування за МНМА та МШП, якщо нарахувати ПДВ на фактичну ціну постачання (50% від купівельної ціни)?
Запитання з консультаційної лінії
ВІДПОВІДЬ: Якщо ви продаєте малоцінні швидкозношувані предмети (далі — МШП) нижче за купівельну ціну, то ПДВ слід нарахувати на їх купівельну ціну. Інакше під час перевірки виявлять заниження податкових зобов’язань. А ось для малоцінних необоротних матеріальних активів (далі — МНМА) мінбаза інша — це їх залишкова вартість. Тому для них половинчаста ціна продажу не несе ризиків під час перевірки, якщо за ними уже нараховано амортизацію в розмірі 100%. Розтлумачимо.
Олена КОВАЛЕНКО,
CAP, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Цікаво, дякую.