1

Додаток до № 78-80 за 2023 р.


Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

Зміст

Трудові відносини

Чи повідомляти про зміну істотних умов праці під час воєнного стану

Місцеве самоврядування

Отримання допомоги без ціни і без підпису надавача в акті приймання-передачі — роз’яснення для громад

Інформаційний лист: особливості оподаткування платників податків у період дії воєнного стану за Законом України № 3219-ІХ

Нерухомість

Податок на майно в Україні: аналіз, рекомендації та перспективи

Календар бухгалтера

Календар подання статистичної звітності у вересні 2023 року

Територія ЗІР

Скільки часу відведено єдиннику-2% для нарахування ПДВ за п. 198.5 ПКУ

Як до податкового кредиту включити імпортний ПДВ, сплачений єдинником-2%

Колишній єдинник-2% зареєстрував ПН: коли покупець має право визнати податковий кредит

Повернення товарів колишнім єдинником-2%: як продавцю скласти РК

Чи збільшиться регліміт на імпортний ПДВ, сплачений єдинником-2%

Підприємство було на 2% єдиному податку: чи нараховувати податкову амортизацію

На 2% єдиному податку платили роялті нерезиденту: як коригувати фінрезультат

Підприємство було на 2% єдиному податку: як скласти прибуткову декларацію

Який податковий період з податку на прибуток у екс-єдинника за ставкою 2%

На “воєнному” єдиному податку працювали з “ризиковими” нерезидентами: чи коригувати фінрезультат

Як відкоригувати фінрезультат за операціями з нерезидентами після полишення 2% єдиного податку

Підприємство було на 2% єдиному податку: як вплине на фінрезультат перекласифікація інструментів власного капіталу на фінзобов’язання

Компенсація за знищену нерухомість: чи включати до оподатковуваного доходу фізособи

Яку благодійну допомогу фізособам не оподатковують

За які періоди 2022 р. можна уточнити екоподаток на територіях війни

Чи оштрафують за ЄСВ-порушення, допущені під час війни

Чи нараховуватиметься пеня на несплачений під час війни ЄСВ

Нормативні документи

Постанова КМУ від 22.08.2023 р. № 893 “Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю”

Постанова КМУ від 22.08.2023 р. № 887 “Про внесення змін до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України”

Постанова КМУ від 22.08.2023 р. № 888 “Про внесення змін до Положення про Державну податкову службу України”

Постанова КМУ від 22.08.2023 р. № 890 “Про затвердження граничного розміру, структури та порядку застосування страхових тарифів для страхування майбутнього врожаю зернових сільськогосподарських культур з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весняно-літній період вирощування”

Постанова КМУ від 22.08.2023 р. № 892 “Про внесення зміни до пункту 3 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам”

Постанова КМУ від 22.08.2023 р. № 896 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 і від 19 липня 2022 р. № 812”

Постанова КМУ від 22.08.2023 р. № 897 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 червня 2022 р. № 678”

Постанова КМУ від 23.08.2023 р. № 901 “Про затвердження Порядку здійснення в особливий період обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між закладами охорони здоров’я державної та комунальної власності, державними установами Національної академії медичних наук, в яких військовослужбовці перебували (перебувають) на лікуванні, військовими частинами і територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки”

Наказ Мінреінтеграції України від 17.08.2023 р. № 224 “Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією”

Наказ Мінагрополітики України від 31.07.2023 р. № 1450 “Про затвердження Вимог до фруктових соків та деяких подібних харчових продуктів”

Роз’яснення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 24.08.2023 р. “Щодо заповнення податкової звітності в частині відображення податкових пільг”

Роз’яснення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 24.08.2023 р. “РРО/ПРРО: особливості відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”

Роз’яснення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 23.08.2023 р. “Воєнний стан: чи зупиняється перебіг строків для формування податкового
кредиту”

Практика — у судових рішеннях

Огляд судової практики Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду (актуальна практика) (Рішення, внесені до ЄДРСР за період з 01.06.2023 до 30.06.2023)

Літературна сторінка

Поезія
“Достойно-качиний Хуа-няо” (Є. Юхниця)