Оподаткування доходів нерезидентів: ДПС роз’яснює проблематику
(Коментар до Інформаційного листа ДПСУ № 5/2024 , далі — Інфолист № 5/2024)
Цьогоріч ДПС щедра на інформаційні листи — в такій формі контролери надають узагальнення відповідей на запитання, які отримують від платників податків. Так, неузагальнююча податкова консультація, яка б слугувала вагомим аргументом для бізнесу, що керується її змістом, таки краще, ніж нічого. Не встигли ми прокоментувати Інфолист № 4/2024 щодо ПнВК та ПДФО-наслідків у резидентів Дія Сіті1, як контролери надали новий.
1Див. газету “Все про бухгалтерський облік” № 41 за 2024 р., стор. 16, та № 42 за 2024 р., стор. 13.
Пропонуємо до вашої уваги коментар до Інфолиста № 5/2024, який присвячено відповідям на запитання, що були адресовані контролерам у вигляді запитів на ІПК щодо міжнародного оподаткування. У цьому матеріалі ми зосередимося на запитаннях, пов’язаних із податком на репатріацію, яким оподатковують доходи нерезидентів із джерела походження з України. Відповіді контролерів на запитання щодо трансфертного ціноутворення ми прокоментуємо окремо. Нумерацію того чи іншого підпункту зазначатимемо таку, яку наведено в Інфолисті № 5/2024.
1. Пільги з податку на репатріацію: якими документами підтвердити бенефіціарність отримувача доходів
(пп. 1.1 Інфолиста № 5/2024)
Коментар
2 Особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу (якщо відповідну умову передбачено міжнародним договором) і резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.
2. Погашення тіла кредиту поручителю-нерезиденту — не об’єкт податку на репатріацію (пп. 1.2.1 Інфолиста № 5/2024)
Коментар
3. Зарахування валютної кредиторської заборгованості за процентами до статутного капіталу — об’єкт податку на репатріацію (пп. 1.2.2 Інфолиста № 5/2024)
Коментар
4. Оренда приміщення, яке розташоване за кордоном, — без податку на репатріацію (пп. 1.3.2 Інфолиста № 5/2024)
Коментар
5. База для податку на репатріацію визначається за курсом НБУ на дату виплати доходів нерезиденту (пп. 1.5.1 Інфолиста № 5/2024)
Коментар
6. Фрахт і транспортне експедирування— одвічна боротьба за пільги (п. 1.6 та п. 1.7 № Інфолиста № 5/2024)
Коментар
Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку та оподаткування, м. Київ
#пільги, #нерезидент, #СтатутнийКапітал, #КредиторськаЗаборгованість, #оренда, #фрахт, #ТранспортнеЕкспедирування